Sekretariat szkoły czynny: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od 7:30 do 15:30, środa od 7:30 do 16:30

Szkoła Policealna - Medyczne Studium Zawodowe
im. Władysławy Szoc w Chełmie

Kierunki kształcenia

Kształcimy bezpłatnie w zawodach medycznych i społecznych w formie dziennej. stacjonarnej i zaocznej.

Rekrutacja 2024/25

Zapoznaj się z naszą ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/25. Zarejestruj się on-line.

Wydarzenia szkolne

Sprawdź co ostatnio wydarzyło się w szkole. Poznaj nasze działania na rzecz środowiska.

Tekst pliku wideo promującego szkołę: Interesuje mnie człowiek, kompleksowe podejście do zdrowia, praktyczna wiedza, i konkretny zawód, mogę uczyć się tutaj, blisko u siebie, nie ważne ile mam lat i jakie wykształcenie, Medyczne Studium Zawodowe w Chełmie, szkoła kształcąca w zawodach medycznych i społecznych, zdobądź nowy zawód z nami.
Plan lekcji ucznia
Plan lekcji ucznia
Plan lekcji dla nauczyciela
Plan lekcji nauczyciela
Plan lekcji dla kierunków zaocznych
Zjazdy kierunków zaocznych
dziennik lekcyjny
Dziennik elektroniczny
Biuletyn informacji publicznej
Biuletyn informacji publicznej
Nasza stron na facebooku
Facebook
Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Władysławy Szoc w Chełmie realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich POWR.07.01.00-00-0001/22 pn. „Rozwój kompetencji zawodowych i kwalifikacji opiekunów medycznych, odpowiadających na potrzeby epidemiologiczno demograficzne kraju”, w ramach Działania 7.1 Wzmocnienie zasobów kadrowych systemu ochrony zdrowia, Oś priorytetowa VII Wsparcie REACT-EU dla obszaru zdrowia Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Cel projektu: podniesienie kwalifikacji i kompetencji zawodowych opiekunów medycznych w całym kraju. Dofinansowanie projektu z UE: 73 000 000,00 PLN Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię

Z okazji nadchodzących wakacji Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaprasza serdecznie wszystkich uczniów lubelskich szkół do uwiecznienia na filmach swoich wakacyjnych podróży i udziału w czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Lubelskie. Smakuj życie!” na najlepszy film promujący województwo lubelskie. Prosimy bardzo o udostępnienie na Państwa stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych informacji o konkursie, które załączamy w mailu. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie: https://promocja.lubelskie.pl/turystyka/ogolnopolski-konkurs-filmowy/ . W poprzednich edycjach konkursów mieliśmy laureatów w każdym wieku – zarówno pełnoletnich, jak i młodych ludzi ze szkół podstawowych i średnich. W ubiegłym roku w konkursie filmowym wyróżniono animację poklatkową wykonaną przez młodzież z Domu Kultury w Krasnymstawie. Wartością dodatnią tego konkursu jest możliwość wykonania filmu w dowolnie wybranej konwencji, gatunku filmowym oraz technice.

Konkurs ma dwie kategorie, w których można zgłaszać Prace Konkursowe: film trwający do 15 sekund oraz film trwający od 15 sekund do 3 minut. Dla autorów najciekawszych prac w danej kategorii czekają nagrody: 
I nagroda: karta zakupowa o wartości 2000 zł
II nagroda: karta zakupowa o wartości 1500 zł
III nagroda: karta zakupowa o wartości 1000 zł
– oraz trzy wyróżnienia, które zostaną nagrodzone kartą zakupową o wartości 500 zł.

Wszystkie nagrodzone oraz wyróżnione osoby otrzymają również zestaw promocyjny „Lubelskie. Smakuj życie!”.

Termin nadsyłania filmów mija 10 października 2024 r.

Zakończenie roku szkolnego w Chełmskich Medykach

W dniu 21 czerwca 2024r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkole Policealnej – Medycznym Studium Zawodowym im. Władysławy Szoc w Chełmie. Uroczystość uświetnili swoją obecnością honorowi goście, wśród których znaleźli się m. in.: Pani Anna Dąbrowska-Banaszek – Poseł na Sejm RP, Pani Milena Petla – reprezentująca Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego,  Pani Dorota Cieślik – viceprezydent Miasta Chełma, Pan Dariusz Grabczuk – Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego. Przybyli do nas również przedstawiciele jednostek współpracujących ze Szkołą w zakresie kształcenia praktycznego, placówek ochrony zdrowia i pomocy społecznej.

Słuchaczom klas kończących naukę na kierunkach kształcenia technik usług kosmetycznych i technik masażysta wręczone zostały świadectwa i dyplomy, podziękowania i nagrody za osiągnięcia w nauce, wzorową postawę oraz pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Jak co roku uchwałą Rady Pedagogicznej przyznano Tytuły „Najlepszy Słuchacz i Absolwent Szkoły”. Otrzymały je Absolwentki kierunku kształcenia Technik usług kosmetycznych: Anna Kovalchuk i Katarzyna Dziwulska oraz absolwenci kierunku kształcenia technik masażysta: Agata Staszak i Oksana Ivasiuk. Wręczono także dyplomy za wysokie osiągnięcia w nauce słuchaczom klas pierwszych z kierunków kształcenia technik usług kosmetycznych, technik masażysta, terapeuta zajęciowy, higienistka stomatologiczna oraz opiekun medyczny, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz wykazali się zaangażowaniem w pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Składamy serdeczne gratulacje wszystkim Słuchaczom za ich osiągnięcia oraz życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, by wypoczęci,  z nową energią i zapałem rozpoczęli kolejny rok szkolny. Tym samym rozpoczynamy długo wyczekiwane wakacje. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym. <galeria fotografii>

I Wojewódzki Konkurs Języka Migowego

W dniu 21 maja 2024r. w Szkole Policealnej – Medycznym Studium Zawodowym im. Władysławy Szoc w Chełmie odbyła się konferencja „Język migowy i komunikacja alternatywna w realizacji podstawy programowej branży opieki zdrowotnej” oraz I Wojewódzki Konkurs Języka Migowego Policealnych Szkół Medycznych Województwa Lubelskiego. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski.  W konferencji uczestniczyli liczni goście: Pani Halina Dudzińska starszy wizytator WKZiU Lubelskiego Kuratorium Oświaty, Pan Marek Sikora główny specjalista Wydziału Edukacji Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Pan Ryszard Janiuk prezes i Pani Krystyna Hamed v-ce prezes Polskiego Związku Głuchych Koła Terenowego w Chełmie, dyrektorzy, słuchacze i nauczyciele policealnych szkół medycznych z województwa lubelskiego oraz dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych Chełma.  <czytaj więcej>  <galeria fotografii>

Patronat Marszalka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego

Konkurs Wizażu -Inspiracja Barbie 10.04.2024 Lublin

Barbie to ikona stylu i elegancji, która od dziesięcioleci inspiruje
miliony ludzi na całym świecie. Jedna z naszych niezwykle utalentowanych
słuchaczek z kierunku kształcenia technik usług kosmetycznych- Julia
Huszcz postanowiła podjąć wyzwanie podczas Konkursu Makijażu dla Szkół
Medycznych z Województwa Lubelskiego o tematyce “BARBIE” tworząc makijaż i stylizację, który nie tylko oddaje charakterystyczny styl Barbie, ale także wnosi nowoczesny i kreatywny twist. Jej praca, inspirowana kultową lalką Barbie, zachwyciła zarówno jury, jak i publiczność. Gratulujemy zdolności i kreatywności.

Konkurs Wizażu - uczestniczka konkursu Julia Huszcz z modelką
Konkurs Wizażu - uczestniczka konkursu Julia Huszcz z modelką

XI Turniej Masażu Szkół Medycznych Województwa Lubelskiego 2024r.

Dnia 10 kwietnia 2024 r. słuchacze i nauczyciele Szkoły Policealnej – Medyczne Studium Zawodowe im. Władysławy Szoc w Chełmie wzięli udział w XI Turnieju Masażu Szkół Medycznych Województwa Lubelskiego. Turniej masażu połączony był z Konferencją naukową pt. „Prawo i Medycyna”. W tym roku Turniej i konferencję zorganizowała  Szkoła  Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Stanisławy Leszczyńskiej w Zamościu we współpracy z Akademią Zamojską.  Tym razem nasze reprezentantki, przygotowane przez p. Małgorzatę Kamińską, słuchaczki II roku kierunku kształcenia technik masażysta: Agata Staszak i Oksana Ivasiuk,  również zapewniły nam moc emocjonujących wrażeń, zdobywając III miejsce. 

uczestnicy XI Turniej Masażu Szkół Medycznych Województwa Lubelskiego 2024r.
pani Małgorzata Kamińska, słuchaczka Agata Staszak, słuchaczka Oksana Ivasiuk oraz pani Laura Morow Panasiuk
Wręczenie medalu 550 lecia Województwa Lubelskiego , od lewej marszałek województwa Jarosław Stawiarski, odznaczeni pani Małgorzata Szyszkowska i pani Krystyna Szpak-Lipińska

Medal 550-lecie Województwa Lubelskiego

W dniu 22 marca 2024r. nasza szkoła została wyróżniono Medalem 550 – lecia Województwa Lubelskiego. Medal uchwałą Zarządu Województwa Lubelskiego został przyznany za wieloletnią działalność szkoły w kształceniu kadr medycznych. Uroczystość odbyła się w nowym budynku Szkoły Policealnej – Medycznym Studium Zawodowym im. Danuty Siedzikówny ps.Inka w Białej Podlaskiej. Medale wręczał Marszałek Województwa Jarosław Stawiarski. Jubileuszowym Medalem uhonorowano także Panią dyrektor Małgorzatę Szyszkowską oraz dyrektor szkoły w latach 1991 do 2017 Panią Krystynę Szpak-Lipińską. Gratulujemy.

Gala stypendystów programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego

W dniu dzisiejszym w Szkole Policealnej – Medycznym Studium Zawodowym w Chełmie odbyła się uroczysta gala stypendystów programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego. Uhonorowani zostali najzdolniejsi uczniowie, którzy otrzymali stypendia naukowe. Nagrody wręczał Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Pan Zdzisław Szwed i Pani Katarzyna Sienkiewicz Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego w Lublinie.
Dziękujemy wokalistce Julii Wolińskiej z IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie za piękną oprawę artystyczną.

od lewej pani Małgorzata Szyszkowska dyrektor szkoły Policealnej Medycznego Studium Zawodowego w Chelmie, złonek Zarządu Województwa Lubelskiego, Pan Zdzisław Szwed i Pani Katarzyna Sienkiewicz Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego w Lublinie

Dzień otwarty w Chełmskich Medykach

Dzień otwarty należał do udanych, pełnych fascynujących pokazów, warsztatów oraz wykładów. Słuchacze oraz nauczyciele zaprezentowali różnorodne aspekty nauki oraz pracowni zawodowych, co cieszyło się zainteresowaniem potencjalnych uczniów. Atmosfera była przyjazna i profesjonalna, co podkreślało zaangażowanie szkoły w wysoką jakość edukacji. Mamy nadzieję, że to wydarzenie przyczyniło się do zwiększenia  zainteresowania  szkołą i chęci wielu osób do podjęcia nauki na jednym z kierunków kształcenia. W Dniu Otwartym udział wzięli m.in.  uczniowie szkół średnich: II LO w Chełmie, IV LO w Chełmie, Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie, Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie, Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie, Zespół Szkół Technicznych w Chełmie.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych na wykładzie w sali masażu
Uczniowie szkół ponadpodstawowych na wykładzie w sali higienistki stomatologicznej
Słuchacze kierunku na wspólnym zdjęciu

“W przeszłość przenoszą nas wspomnienia, a w przyszłość marzenia”

Pod takim hasłem w dniu 27.01.2024r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego i pożegnania Absolwentów Szkoły Policealnej – Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie kierunku kształcenia opiekun medyczny. W półtorarocznym cyklu kształcenia słuchacze przygotowywali się w zakresie kwalifikacji MED. 14 Świadczenie usług medyczno-pielęgnacyjnych i opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej. Był to wyjątkowy rocznik. 10 słuchaczy uzyskało średnie powyżej 4,75 w całym cyklu kształcenia, 15 słuchaczy wyróżnienie za wzorową postawę i zaangażowanie w działalność społeczną na rzecz klasy, szkoły i środowiska lokalnego. Tytuł Najlepszy Słuchacz i Absolwent Szkoły na kierunku Opiekun medyczny otrzymała Jolanta Tarajko. Wybrzmiały piękne słowa, cudowne życzenia, była muzyka, wspomnienia, łzy, wzruszenia i dobry humor. Wszystkim naszym Absolwentom życzymy sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Drodzy Absolwenci Pamiętajcie że, wszystko czego się nauczyliście zatraci sens jeśli nie potraficie znaleźć zastosowania dla tej wiedzy, bądźcie sobą, poszukujcie nowych dróg, odkrywając to w czym jesteście najlepsi.

Szkolenie iTOP

W sobotę 13 stycznia 2024 r. odbyło się szkolenie iTOP, przeprowadzone przez Jagodę Weihönig oraz Agatę Modzelewską dla uczniów kierunku Higienistka Stomatologiczna. iTOP to nowatorski program nauczania prawidłowej higieny jamy ustnej, który jest już realizowany w 56 krajach. Słuchacze naszej szkoły mają możliwość brać udział w szkoleniach, które rozwijają ich kompetencje oraz podwyższają poziom umiejętności. Staramy się aby uczniowie Medycznego Studium Zawodowego mieli dostęp do najnowszych i najlepszych narzędzi, które ułatwią im to zadanie. W ramach szkolenia instruktorki prowadziły wykłady i warsztaty z higieny jamy ustnej. iTOP to koncepcja, która łączy w sobie wiedzę teoretyczną, trening praktyczny oraz motywację pokazując, jak wdrożyć zdobytą wiedzę w codziennej praktyce stomatologicznej. Uczniowie kierunku Higienistka Stomatologiczna mogli dowiedzieć się m.in. o: wplywie biofilmu na ogólny stan zdrowia człowieka, zasadach indywidualnej profilaktyki jamy ustnej, roli szczoteczki międzyzębowej w profilaktyce jamy ustnej,metodach szczotkowania.

Część warsztatowa dotyczyła umiejętności stosowania metody T2T® – “touch-to-teach” oraz instruktażu, jak w prosty sposób przekazać pacjentom optymalne techniki walki z biofilmem

Słuchacze kierunku higienistka stomatologiczna na wspólnym zdjęciu
Słuchacze kierunku higienistka stomatologiczna z prowadzącą podczas szkolenia
Tablica wmurowana w 50 rocznicę zagłady szpitala psychiatrycznego w Chełmie - obecnie budynej Szkoły Policealnej Medycznego Studium Zawodowego

W hołdzie pomordowanym Pacjentom Szpitala Psychiatrycznego w Chełmie.

W roku 2024 w 550. rocznicę utworzenia Województwa Lubelskiego (1474 – 2024), wspominamy ludzi, wydarzenia, które stały się częścią historii Polski a rozegrały się w Chełmie, w budynku Szkoły Policealnej – Medycznego Studium Zawodowego im. Władysławy Szoc w Chełmie. <czytaj wiecej>

 

<Wspomnienie świadka>
<Wspomnienia siostry zakonnej Gedeony>
<Zapomniana tragedia Szpitala -Leszek Janeczek- MEDICUS miesięcznik Lubelskiej Izby Lekarskiej>

Wigilia w Medykach

Rok rocznie w naszej szkole przyjęło się, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zasiadamy do wspólnej wigilii szkolnej. I takiej tradycji nie zabrakło i w tym roku. Harcerze Agata i Zuzanna z 8 DH Niewidzialne dłonie oraz zuch Zuzanna z 10 GZ Białe Niedźwiadki przekazali Betlejemskie Światełko Pomocy, tym samym podtrzymujemy tegoroczną ideę “czyńmy pokój”.

Harcerze przekazują Betlejemskie Światełko Pomocy Dyrektorce szkoły

76 lecie szkoły - Dzień Patrona

Dzień 18 listopada zbiega się z ważnym dla szkoły wydarzeniem, to właśnie 18 listopada 1988r. Rada Pedagogiczna podjęła uchwałę o nadaniu szkole imienia pierwszej dyrektor szkoły Władysławy Szoc, a dzień ustanowiono Dniem Patrona. Święto szkoły to szczególna okazja do wspomnień i podsumowań, to czas, kiedy minione lata wyznaczają teraźniejszości realia działalności. To, co minęło nie jest utracone w myśl motta tegorocznej uroczystości Święta Szkoły: „RADŹ SIĘ PRZESZŁOŚCI, KIERUJ SIĘ TERAŹNIEJSZOŚCIĄ, PATRZ W PRZYSZŁOŚĆ!”
W tych szczególnych listopadowych dniach, przywołujemy pamięć pierwszej Pani Dyrektor, Patrona Szkoły Władysławy Szoc. Dyrektor Szocowa została powołana przez władze wojewódzkie do zorganizowania szkoły kształcącej pielęgniarki w październiku 1947r., a 6 listopada 1948r. 32 uczennice Kursu I rozpoczęły naukę w Wojewódzkiej Szkole Pielęgniarsko-Położniczej. Na przestrzeni 76 – lat istnienia mury szkoły opuściło 6274 absolwentów, cenionych pracowników ochrony zdrowia, pomocy społecznej, branży kosmetycznej. Sukcesy naszych Słuchaczy i Absolwentów dają nam poczucie dobrze spełnionego obowiązku, ale przede wszystkim satysfakcję i radość. Pragniemy wyrazić uznanie dla wysiłku i pracy Dyrektorów, Nauczycieli, Pracowników niepedagogicznych, którzy tworzyli naszą szkołę i wysoko postawili poprzeczkę nam, następnym pokoleniom nauczycieli Chełmskiego Medyka.
Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Władysławy Szoc w Chełmie jest pierwszą i najstarszą szkołą medyczną na Lubelszczyźnie, która dała początek kształceniu pielęgniarek w Chełmie i na Lubelszczyźnie. 76-letnia tradycja i historia szkoły umożliwiła kształcenie w wielu zawodach medycznych, społecznych i usługowych. Szkoła aktywnie wpisuje się
w zmiany zachodzące w kształceniu zawodowym, a dzięki swym Absolwentom znana jest w regionie, kraju oraz poza granicami. <galeria fotografii>

Plakat promujący akcję Stop Antybiotykoodporności - Europejskie Dzień Wiedzy o Antybiotykach oraz Światowego Tygodnia Wiedzy o Antybiotykach

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach oraz Światowego Tygodnia Wiedzy o Antybiotykach

Przed odkryciem antybiotyków tysiące ludzi umierało z powodu zakażeń bakteryjnych, takich jak zapalenie płuc, sepsa, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych lub infekcje po zabiegach chirurgicznych. Od samego początku ery antybiotykowej obserwowano pojawienie się bakterii opornych, ale przez wiele lat było to zjawisko sporadyczne. Z upływem czasu coraz więcej bakterii, które początkowo były podatne na tę grupę leków, stawało się opornymi dzięki wypracowaniu wielu różnych sposobów walki z antybiotykami. <czytaj więcej>

Słuchacze studium podczas akcji Tygodnia Wiedzy o antybiotykach

Bo każdy z nas jest Super bohaterem!
Twoja moc to PoMoc!

15 listopada słuchaczki z kierunku opiekun medyczny  przeprowadziły  szkolenie  w ramach cyklu działań dot. edukacji dzieci i młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy realizowanych w  szkolnym projekcie edukacyjnym „Inkubator Pozytywnego Rozwoju” realizowanym  w  Szkole Podstawowej im. Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym. 


Pismo - Podziękowanie otrzymane od Prezydenta Miasta Chełm Pana Jakuba Banaszka z udział szkoły w miejskich obchodach Dnia Niepodległości

11 listopada Święto Niepodległości

11 listopada 2023r. uczestniczyliśmy w obchodach 105. rocznicy odzyskania niepodległości organizowanych przez Miasto Chełm. Społeczność szkoły włączyła się również w akcję “Szkoła do hymnu”.  Część słuchaczy zaprezentowała hymn w języku migowym.

11 listopada święto niepodległości
Poczet sztandarowy szkoły podczas uroczystości 11 listopada 2023r na placu łuczkowskiego w Chełmie

Konkurs wiedzy o chorobach zakaźnych

W dniu 4 listopada 2023r. w szkole odbył się konkurs wiedzy o chorobach zakaźnych. Gratulujemy finalistom.

Słuchacze studium w trakcie konkursu wiedzy o chorobach zakaźnych
Słuchacze studium w trakcie konkursu wiedzy o chorobach zakaźnych

Kształcimy w zawodach:

Higienistka stomatologiczna
Opiekunka dziecięca
Opiekun medyczny
Podolog
Technik dentystyczny
Technik elektroniki i informatyki medycznej
Technik farmaceutyczny
Technik masażysta
Technik usług kosmetycznych
Technik sterylizacji medycznej
Terapeuta zajęciowy

Plan lekcji ucznia
Plan lekcji ucznia
Plan lekcji dla nauczyciela
Plan lekcji nauczyciela
Plan lekcji dla kierunków zaocznych
Zjazdy kierunków zaocznych
dziennik lekcyjny
Dziennik elektroniczny
Biuletyn informacji publicznej
Biuletyn informacji publicznej
Nasza stron na facebooku
Facebook
Projekt unijny CZAS NA PROFESJONALISTÓW
Projekt unijny Czas na profesjonalistów
Lubelskie smakuj życie
550 lat województwa lubelskiego

Kontakt do nas:

telefon: +48 825652651
mail: sekretariat@medyki-chelm.pl

ul.Szpitalna 50
22-100 Chełm 

Skip to content