DZIEŃ OTWARTY w CHEŁMSKICH MEDYKACH ul. SZPITALNA 50

 

            X Targi Wiedzy i Umiejętności w Szkole Policealnej – Medycznym Studium Zawodowym im. Władysławy Szoc w Chełmie odbyły się 26 marca br. Dzień Otwarty Szkoły trwał od godziny 9.00 do 16.00. W tym czasie słuchacze naszej szkoły prezentowali w specjalistycznych, zawodowych  pracowniach zajęcia  warsztatowe związane z przyszłą pracą zawodową. .

            Każdy kierunek kształcenia chciał zaprezentować swoje umiejętności jak najlepiej.                     I tak w pracowni dentystycznej uczniowie wykonywali szynę ozdobną na uzębienie a w pracowni farmaceutycznej był pokaz wykonania ręcznego czopków, proszków i globulek. Wielu licealistów pojawiło się w pracowni masażu. Tam przyszli masażyści wykonywali masaż relaksacyjny oraz masaż work-site.  Prawdziwe „oblężenie” zaobserwowano w pracowni kosmetycznej. Tu można było wykonać sobie zabieg pielęgnacyjny twarzy, nauczyć się podstawowych technik makijażu, oraz stylizacji brwi henną.

W pracowni opiekunek dziecięcych odwiedzający szkołę licealiści poznali propozycje zabaw edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Mogli też uzyskać porady w zakresie opieki nad małym dzieckiem i udzielenia pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia i zdrowia. Słuchaczki kierunku higienistka stomatologiczna przekonywały młodzież licealną,  jak ważnym warunkiem zdrowia jest prawidłowa higiena jamy ustnej. W pracowni terapeutów zajęciowych można było poobserwować pokazy różnych technik zdobnictwa i dekoratorstwa m.in.:decoupage, technikę powertex, scrapbooking i innych oraz samodzielnie wykonać ozdoby.  Słuchacze kierunku opiekun medyczny udzielali porad dotyczących opieki nad osobą chorą i niesamodzielną. Uczyli wykonywania zabiegów pielęgnacyjno-opiekuńczych samokontroli, by zachować zdrowie.

            We współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną można było poddać się ćwiczeniom symulacyjnym na narkogoglach i alkogoglach.  Było to ciekawe doświadczenie dla wielu, którzy zdecydowali się wziąć w nich udział.

            Prezentacje kierunków kształcenia i specjalistycznych pracowni zawodowych odbędą się też 30 – 31 marca. Będą skierowane głównie do tych, którzy są zainteresowani podjąć naukę w systemie zaocznym.

Hanna Dymińska - nauczyciel koordynator Dni otwartych

<zobacz fotografie>