KONKURS  Młodych Talentów

O Puchar BLUE DIAMOND

11 marca 2017 roku

 

Już po raz dziewiąty uczennica z klasy II kierunku kształcenia Technik Usług Kosmetycznych reprezentowała naszą szkołę w konkursie Młodych Talentów o puchar „BLUE DIAMOND” w Warszawie.

W tym roku do konkursu zgłosiła się Martyna Walczuk.

         W sobotę 11 marca w hali Warszawskiego Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska  zmierzyła się z 10 uczestniczkami konkursu, które przyjechały z różnych miast w Polsce.

Konkurs rozpoczął się egzaminem teoretycznym. Pytania testu odnosiły się do teorii kosmetyki, podstaw dermatologii, anatomii i fizjologii, fizykoterapii, chemii kosmetycznej i znajomości aparatury kosmetycznej.

W części praktycznej zadaniem uczestników było wykonanie stylizacji zgodnie z zadanym tematem, który w tym roku brzmiał:  „Steampunk - cyber make-up.”

 Modelką Martyny była koleżanka z klasy Magdalena Firosz.

Para  wywalczyła nagrodę  publiczności , zajmując IV miejsce.

Przygotowanie do prezentacji polegało na wykonywaniu makijażu w obecności jury.  Zadaniem startujących w konkursie uczniów było  wystylizowanie i umalowanie modelki/modela zgodnie z zadanym tematem, uwzględniając: wygląd zewnętrzny, fryzurę, makijaż, strój. Przygotowanie kompletnej stylizacji trwało 75 minut  (godzinę i piętnaście minut).

         Nad przygotowaniami do konkursu czuwały nauczycielki Agnieszka Kwaśniewska, Joanna Pleskot i Hanna Dymińska.