Informacja z przebiegu I Wojewódzkich Mistrzostw w tenisie stołowym „Smakuj sukces” oraz  pokazów gimnastyczno- artystycznych odbytych w dniu 19 maja 2016 r.

Po raz pierwszy Medyczne Studium Zawodowe im. Władysławy Szoc w Chełmie było organizatorem I Wojewódzkich Mistrzostw w tenisie stołowym „Smakuj sukces” oraz pokazów gimnastyczno – artystycznych. Uczestnikami Mistrzostw były osoby niepełnosprawne powyżej  16 roku życia z 16  ośrodków całego regionu.

W rywalizacji wzięło udział 62 zawodników i zawodniczek. Pierwsze  miejsce w kategorii kobiet  zajęła  Marta Zawadzka z Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Chełmie, drugie miejsce Kinga Mazurek ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Chełmie, trzecie miejsce Katarzyna Kędzierska z Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Chełmie. W kategorii mężczyzn pierwsze  miejsce zajął  Grzegorz Płoński z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wojsławicach, drugie miejsce Daniel Kopka z Domu Pomocy Społecznej im Roba Inja w Świdniku, trzecie miejsce Paweł Bałabaj ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Krasnymstawie.

Mistrzostwa urozmaiciły pokazy gimnastyczno – artystyczne przygotowane przez: Środowiskowy Dom Samopomocy w Chełmie, Warsztat Terapii Zajęciowej  przy I.S.O.N. „Prometeusz” w Chełmie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sawinie oraz Zespól Wychowania i Pomocy Psychologiczno –  Pedagogicznej Nr 1 w Chełmie.

Patronat honorowy nad Mistrzostwami objął Pan Sławomir Sosnowski Marszałek Województwa Lubelskiego.

Koordynatorem całego przedsięwzięcia była mgr Monika Sikora.

<zobacz więcej zdjęć>